ΑΝΔΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1-2

Την πέμπτη νίκη και δεύτερη εκτός έδρας πέτυχε το Παλαιό Φάληρο εις βάρος της Αναγέννησης Πετρούπολης. Ο Χρήστου πέτυχε και τα δυο τέρματα, ένα σε κάθε ημίχρονο. Αξιοσημείωτο είναι ότι η ομάδα κατάφερε να δημιουργήσει τουλάχιστον άλλες πέντε κλασσικές ευκαιρίες για γκολ όμως η αστοχία και η έλλειψη καθαρού μυαλού στην τελική προσπάθεια δεν επέτρεψε η νίκη του Παλαιού Φαλήρου να πάρει διαστάσεις θριάμβου.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ   -   ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ   1-0

Στο  27' λεπτό ο Μ.Σακκάς με κεφαλιά,μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χ.Τασούλη διαμόρφωσε το αποτέλεσμα του αγώνα,στο ουδέτερο γήπεδο της  Αργυρούπολης  Στο 60' αποβλήθηκε ο Χ.Τασούλης για χτύπημα σε αντίπαλο εκτός φάσης .Στο Φάληρο όμως όλοι υποστηρίζουν,όπως και ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής,πως δεν υπήρξε καμία επαφή μεταξύ τους.

ΙΛΙΣΙΑ 2004  -  Π. ΦΑΛΗΡΟ 1-2

Με δύο γκόλ τού Αρ.Καραγιάννη το Π.Φάληρο προηγήθηκε από το πρώτο ημίχρονο . Στο δεύτερο ημίχρονο,χάθηκαν ευκαιρίες να προηγηθεί με ακόμα περισσότερα γκολ. Ένα γκολ όμως στα τελευταία λεπτά λίγο έλειψε να κάνει ένα εύκολο παιχνίδι, ντέρμπυ. Η νίκη του Π.Φαλήρου ήταν αναμφίβολα  δίκαιη ....

Π. ΦΑΛΗΡΟ -ΑΡΜΕΝΙΚΗ  2-0

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων χαιρετίζουν τους θεατές.Στη συνέχεια θα τους ανταμείψουν, προσφέροντας τους ένα όμορφο θέαμα για 90 λεπτά

Πολλές οι φάσεις στον αγώνα ,όλες μπροστά στην εστία της Αρμενικής

Ο τραυματισμός στο 80ο λεπτό του διακριθέντος και σε αυτό τον αγώνα Γ. Καλογερόπουλου
δεν ήταν σοβαρός,

Π.Α.Σ. Γαλάτσι-Π. Φάληρο  2-1

Σε ένα ματς με καλό ρυθμό και φάσεις το Γαλάτσι τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα έπειτα από αδράνεια της άμυνας του Φαλήρου. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 13' μετά από εκτέλεση κόρνερ και τον Χρήστου από την πλευρά του Φαλήρου να ισοφαρίζει πριν την ανάπαυλα.

Π.Φάληρο-Α.Ε. Ιλίου  2-0

Η ομάδα μπήκε από την αρχή με όρεξη στο ματς και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες μπροστά στην εστία του Τεννέ ο οποίος πραγματοποίησε κάποιες καλές επεμβάσεις και είχε αρκετή τύχη με το μέρος του. Τελικά στο 38' ο Χρήστου άνοιξε το σκορ για το Φάληρο με πολύ όμορφη κεφάλια μέσα από την περιοχή. Ο νόμος του ποδοσφαίρου όμως πάντοτε τιμωρεί και στην εκπνοή του ημιχρόνου το Ίλιον κέρδισε πέναλτι το οποίο όμως δεν μετέτρεψε σε γκολ χάρη στη σωτήρια επέμβαση του Μανταδάκη. Στην επανάληψη η ομάδα ήταν ακόμη πιο βελτιωμένη και στο 80' ο Κωνσταντινίδης σφράγισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Π.ΦΑΛΗΡΟ : Μανταδάκης, Μαργκέλης(61' Τριγωνάκης), Νικηφοράκης, Τσάφος, Σφενδύλης, Καλογερόπουλος, Σακκάς, Καραγιάννης(46' Στεργιανός), Καρζής, Χρήστου(80' Μαυρίδης), Κωνσταντινίδης

Α.Ε. ΙΛΙΟΥ : Τεννές, Μάλλης, Τζώρτζης(46' Κολιούλης), Νικολάου(59' Κουμπούρας), Λαχάς, Ζούτας, Ευαγγελόπουλος(46' Δημοθεόδωρος), Τσίρος, Δημητρίου, Μπάλα, Αντωνουσάκης

Ο γκολκήπερ του Π.Φαλήρου Μανταδάκης αποκρούει το πέναλτυ και αποσοβεί την ισοφάριση.

Α.Ε. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ  -  Π.ΦΑΛΗΡΟ  0-0

ΑΕ  Περιστερίου- Π. Φάληρο    Σέντρα για τη σεζόν 2013-14

ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ  ΚΑΙ  ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ  ΤΗΣ  ΟΜΑΔΑΣ  ΜΑΣ  2013-14

ΑΠΟΧΩΡΗΣΑΝ

Σταύρος Σωτηριάδης (Μάχη Μαραθώνα)
Γιώργος Ατζουλάκος (Σούρμενα)
Γιώργος Μαστρογιάννης (Φωστήρας Ηλιούπολης)
Φάνης Σταύρου ( Θύελλα Μοσχάτου)
Παναγιώτης Μπουρίκας (Θύελλα Μοσχάτου)
Λευτέρης Θανόπουλος(Αίας Ταύρου)
Γιώργος Δεγαίτης(Πέρα Κλούμπ)
Μιχάλης Μακρογκίκας(επέστρεψε Σούρμενα)
Δημήτρης Σιαδήμας(Κουκάκι)
Γιώργος Αφράτης (υποσχετική ΠΑΟΚ Γλυφάδας)

Γιώργος Καλογερόπουλος( Αιγάλεω City)
Χρήστος Τασούλης(ελεύθερος από ομάδα Γερμανίας)

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ  /  ΩΡΑ   / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - Π.ΦΑΛΗΡΟ             ΚΥΡ.       22/9/13    11 πμ         0-0

2η                         Π.ΦΑΛΗΡΟ - ΑΕ ΙΛΙΟΥ                          ΣΑΒ.      28/9/13   4.30 μμ        2-0

3η                         ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ - Π.ΦΑΛΗΡΟ                  ΚΥΡ.      6/10/13    4.30 μμ       2-1
4η                         Π.ΦΑΛΗΡΟ - ΑΡΜΕΝΙΚΗ                      ΚΥΡ.     13/10/13    11 πμ         2-0

5η                         ΙΛΙΣΙΑ 2004 - Π.ΦΑΛΗΡΟ                       ΚΥΡ.     20/10/13    4 μμ          1-2

6η                         Π.ΦΑΛΗΡΟ - ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛ/ΣΙΩΝ    ΣΑΒ.   26/10/13    4μμ           1-0

7η                         ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ - Π.ΦΑΛΗΡΟ  ΚΥΡ.  3/11/13    12μμ